PROJEKT „PRIPREMAMO ZDRAV OBROK“
Mi učenici 1.b razreda jučer smo(15.5.2019.) na tri sata pretvorili svoju učionicu u veliku kuhinju. Različiti ugodni mirisi miješali su se u učionici i mamili nas da što prije završimo s radom i kušamo pripremljeno.
Podijelili smo se u 4 skupine. Svaka skupina trebala je izraditi plakat vezan uz svoje jelo i bedževe koje su nosili svi članovi skupine. Prije samog rada prezentirali smo po skupinama svoje plakate i upoznali prijatelje s jelima koje ćemo pripremati. Tada smo krenuli na posao. Pripremala se voćna salata, salata od zelja i mrkve, jogurt sa žitnim pahuljicama uz dodatak svježeg i suhog voća, zdrav sirni namaz vlastite izrade namazan na kruhu od sjemenki. Sami smo rezali, ribali,gulili i sve što je bilo potrebno. Naravno učiteljica je imala na umu ako radimo noževima i ribežom, da će biti krvi. Jer tko radi,taj i griješi! Poput Supermena izvadila je iz torbe flastere i sanirala naše rane. A mi nismo plakali, hrabro smo stisnuli zube i nastavili raditi. Kad smo završili s pripremom , trebali smo servirati pripremljeno . A onda je došao onaj najvažniji trenutak-probati pripremljeno. Tako ukusnu salate, jogurte i namaze nismo još nikad jeli. Učiteljica veli da je to zato jer smo sami sudjelovali i uživali u pripremi, te najviše zbog puno ljubavi koje smo uložili u pripremu jela.
Uglavnom, pojeli smo sve do zadnje mrvice! Naučili smo koja jela jedemo za koji obrok, kako postaviti i servirati stol… Uvjerite se sami kako nam je bilo i pogledajte fotografije. One govore više od riječi!
« Svibanj 2025 » | ||||||
Po | Ut | Sr | Če | Pe | Su | Ne |
28 | 29 | 30 | 1 | 2 | 3 | 4 |
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 1 |
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |