DNEVNIK ŠKOLE U PRIRODI

LARA  PERGAR, 4.a

1.   DAN (29. svibnja 2019.)

Ujutro u 4:40 sati svi smo se okupili ispred škole i pozdravili s roditeljima. Krenuli smo prema Ogulinu u 5 sati. Na putu smo spomenuli Ivanu Brlić Mažuranić i njenog djeda Ivana Mažuranića jer smo išli u Ivaninu kuću bajke. Unutra je sve bilo baš kao u bajci. Upoznali smo duha Bjesomara i s njime razgovarali. Ivanina kuća je prekrasna i vrlo zanimljiva. Sljedeće mjesto koje smo posjetili bio je gradić Nin u kojem se nalazi najmanja crkvica na svijetu, crkva svetog Križa. Na putu prema Zadru vidjeli smo crkvu svetog Nikole.

Saznali smo da su Dalmaciji ime dali Rimljani. U Zadru smo dobili drugu vodičicu Zdenku. S njom smo posjetili Pozdrav suncu i Morske orgulje.Vodičica nas je naučila da su u prošlosti u Zadru, kakvo će biti vrijeme vidjeli pomoću položaja jednog anđela.

Pred večer smo konačno stigli u hotel. Nakon toga išli smo na šetnju do plaže. Bilo je jako lijepo. Vidjeli smo zalazak sunca na morskom obzoru. Nakon večere vani se održao disko. Svi smo plesali pod reflektorima. U hotelske sobe vratili smo se jako umorni pa smo Leni, Lucija i ja brzo zaspale.

2.  DAN (30. svibnja 2019.)

Danas smo u devet sati krenuli u centar Šibenika. Saznali smo da su poznate ličnosti poput Miše Kovača, Arsena Dedića, Gorana Višnjića, Dražena Petrovića i Jurja Dalmatinca upravo iz Šibenika.

U Šibeniku smo šetali kalama i posjetili katedralusvetog Jakova. Nakon toga krenuli smo prema Sokolarskom centru. Tamo smo od vodiča naučili sve o ušarama i sokolima. Vodič je bio šaljiv i zabavan, a opet smo naučili puno zanimljivosti. Razgledali smo prekrasnu prirodu, šetali centrom i neki su kupili suvenire. Na povratku, stali smo u restoranu na ručku. Bilo je vrlo ukusno i zabavljala sam se s prijateljima. Kad smo se vratili u hotel, presvukli smo se i otrčali na plažu. Kupali smo se, sunčali, igrali odbojku, razgovarali se i zakopali prijateljicu Elu u kamenčiće s plaže. Kasnije smo stigli u hotel i održali pidžama party u sobi Mije, Eme i Zoje.

Bilo je jako zabavno.Nažalost kasnije je učiteljica rekla da moramo u krevet.

3.  DAN (31. svibnja 2019.)

Ujutro, nakon doručka spakirali smo se i nažalost izašli iz hotela. Krenuli smo prema Nacionalnom parku Krka. Tamo smo vidjeli prekrasnu prirodu. Šetali smo po drvenom mostiću koji vodi do predivnih slapova. Vrijeme je bilo vedro, sunce je sjalo i bilo je toplo-vruće. Taj park (Krka) je stvarno predivna prirodna ljepota. Nakon duge šetnje mostićem došli smo do najvećeg slapa. Tamo smo se slikali i ručali. Imali smo sat vremena slobodno, a onda smo se vozili brodom. Bilo je jako lijepo. Uživali smo. Mislim da ćemo svi mi, sva ova tri dana pamtiti dokraja života.

Slike pogledajte u našoj fotogaleriji...

objavio: Lidija Matoša   datum: 14. 6. 2019.