I naša škola u akciji 'Zasadi drvo, ne budi panj'

U želji da damo svoj doprinos borbi protiv klimatskih promjena te tako doprinesemo poboljšanju vlastite životne sredine, ove godine smo se mi, učenici i djelatnici Osnovne škole „Petar Zrinski“ Šenkovec, odlučili uključiti u projekt „Dani kolektivne sadnje drveća“.

Riječ je o građanskoj inicijativi koja se provodila 25., 26. i 27. listopada 2019. godine na nacionalnoj, županijskoj i lokalnoj razini, a uz odobrenje i podršku lokalne samouprave.

U projektu su sudjelovali učenici 5.abc, 6.abc, 8.abc razreda i učenici iz produženog boravka s učiteljicama Sanjom Dobošić, Ana-Marijom Korent, Nedom Madjar i Martinom Korošić.

Sve sadnice i oprema bile su osigurane od strane Općine Šenkovec, Vrtnog centra Iva, Prodajnog centra Bat, Vrtnog centra Stella Floris, Građevinskog i vrtnog centra Grama te Herbarije-centra koji se bavi uzgojem svježeg začinskog bilja.

Posebno zahvaljujemo na donaciji sadnica gospođi Petri Vugrinec koja nam je pomogla neprocjenjivim savjetima pri uređenju okoliša škole. Naravno, cijela akcija ne bi uspjela bez naših teta spremačica, Jasmine Trstenjak i Nevenke Ajvaz te domara Drageca Goričanca koji će brinuti da naše novouređeno dvorište zasja u punom sjaju.

Djeca su se rado uključila u sadnju biljaka te svojim doprinosom uljepšala okoliš našeg dvorišta što potvrđuju i fotografije u nastavku. Cilj ove hvalevrijedne akcije, a time i naših djelatnika bio je da zajedno s učenicima zasadimo što više stabala i drugih biljaka kako bismo doprinijeli ozelenjivanju životne sredine i okoliša škole te tako osvijestili učenike o važnosti i dobrobiti drveća i zelenila.

Veliko hvala svima koji su se uključili u ovu akciju sadnje biljaka te na taj način doprinijeli ljepšem i ugodnijem boravku u dvorištu naše škole.

Fotografije pogledajte u našoj fotogaleriji....

objavio: Lidija Matoša   datum: 29. 10. 2019.