Prevrtljivo vrijeme (globalno zatopljenje)

Što je zapravo globalno zatopljenje i kako nastaje?

Prevrtljivo vrijeme (globalno zatopljenje)

Što je zapravo globalno zatopljenje i kako nastaje? To je porast temperature na Zemlji zbog povećanja količine stakleničkih plinova. Nastaje zbog jakog zagrijavanja Zemljine površine. Kod globalnog zatopljenja javlja se otapanje leda na polovima, niz okolišnih problema i dolazi do porasta razine mora. Primjer globalnog zatopljenja je i ovo da u trećem mjesecu imamo snijega i to do 20cm dok smo u jedanaestom i dvanaestom mjesecu hodali po golim cestama. Zbog toga ljudi više ne znaju kako se obući. Jedan tjedan uživamo u proljetnoj toplini, a odmah sljedeći tjedan  smo u kapama, šalovima i rukavicama.

Lea Novak

objavio: Ivan Vugrinec   datum: 16. 3. 2010.

« Svibanj 2024 »