Proslavljena stogodišnjica Područne škole u Mačkovcu

Prošlog četvrtka 07. 10. 2010. godine proslavljena je  stota obljetnica školstva u PŠ Mačkovec.

Program obilježavanja obljetnice je započeo pozdravnim govorom ravnateljice OŠ „Petar Zrinski“ Šenkovec Vesne Kalšan, prof. koja je iznijela kratku povijest školstva u tom mjestu. Zanimljivo je da je nastava u tom selu započela po kućama te da su učitelji,nakon što je zgrada područne škole izgrađena, živjeli u njoj. Danas u PŠ Mačkovec rade četiri učiteljice razredne nastave. To su Nada Grahovec, Senka Saško, Ivana Horvat i Lana Topličanec.

Prisutnim uzvanicima obratio se i predsjednik Skupštine Međimurske županije Petar Novački koji je zajedno s Ignacom Mikacom, najstarijim živućim učenik om škole, otkrio spomen ploču. Nakon fotografiranja svi smo krenuli prema izložbi koju je postavila učiteljica Nada Grahovec. Posjetivši tu izložbu prošli smo kroz cjelokupan rad PŠ Mačkovec gledajući slike, predmete i razne dokumente vezane uz tu školu. Izložba je bila jako lijepa i zanimljiva.

Kulturni program je nastavljen u Društvenom domu Mačkovec. Do tamo smo iz područne škole došli okupljeni u  mimohod u kojem su sudjelovali učenici područne škole, djeca iz KUD-a Mačkovec te ostali uzvanici. Nakon hrvatske himne program je nastavljen u Domu uz mlade pjevače i plesače, odnosno sadašnje i bivše učenike PŠ Mačkovec.

Kao što je i na kraju programa rečeno, nadam se da će PŠ Mačkovec proslaviti još koju stoobljetnicu!

Karla Srnec, 8.c

Slike možete pronaći u našoj fotogaleriji....

objavio: Lidija Matoša   datum: 12. 10. 2010.

« Svibanj 2024 »