Jesenska radionica u 4.b razredu-radost druženja učenika i roditelja

Svake godine jesen nam pruža radost druženja s našim roditeljima koji rado dolaze k nama u školu.

Ove godine radionicu smo povezali s Danom jabuka i održali je 21.listopada 2010. Dogovorili smo se s učiteljicom da za roditelje pripremimo kolač iznenađenja-pitu od jabuka.

U školu smo donijeli jabuke, brašno, pregače i još bezbroj jesenskih plodova. Vagali smo brašno, šećer, margarin i umijesili tijesto dodavši četiri žlice vrhnja.

Zanimljivo je bilo guljenje i ribanje jabuka jer smo usput jeli slasne zalogaje. U veliku tepsiju položili smo jedan dio tijesta, stavili fil od naribanih jabuka, te gore drugi dio tijesta.

Roditelji su stigli u 16 sati, a u našoj učionici već je mirisala pečena pita od jabuka.

Kolač se hladio, a mi smo uživali stvarajući čudesne "čopleke" od jesenskih plodova. Oživjele su tikvice, žirevi, kesteni i ukrasile našu učionicu. Bezbroj "čopleka" napravili smo uz pomoć roditelja. Roditelji su nas iznenadili voćnom salatom od raznovrsnog jesenskog voća.

Sve je bilo super! Uživali smo! Pokušajte i vi ispeći finu pitu od jabuka uz naš recept. Sigurno će uspjeti!

Pita od jabuka

40 dag brašna

8 dag šećera

25 dag margarina

1 prašak za pecivo

4 žlice vrhnja

FIL:

-ribati jabuke

-dodati cimet, 1 žlica prezle, šećer, vanila šećer

Učenici 4.b razreda Osnovne škole "Petar Zrinski" Šenkovec

Slike možete pronaći u našoj fotogaleriji....

objavio: Lidija Matoša   datum: 28. 10. 2010.

« Svibanj 2024 »