Literarni i likovi kreativci OŠ “Petar Zrinski“ Šenkovec

Sudjelovali smo na natječaju povodom Mjeseca hrvatske knjige i osvojili puno lijepih rezultata.

Ovogodišnja manifestacija "Mjesec hrvatske knjige 2010."održavala se po hrvatskim gradovima od 15. listopada do 15. studenoga 2010., pa tako i u Čakovcu. Jedna od aktivnosti vezanih uz obilježavanje ove manifestacije bilo je provođenje literarnog natječaja na temu „Zašto sva djeca svijeta nisu sretna“ i „Spasimo svijet“ te likovnog natječaja „ Što možemo učiniti od otpadnog materijala“. Natječaj je realiziran pod okriljem Gradske knjižnice „Nikola Zrinski“ Čakovec, a na poticaj Ujedinjenih naroda koji su 2010. godinu proglasili Međunarodnom godinom biološke raznolikosti pa je tako i ovogodišnji Mjesec hrvatske knjige bio tematski vezan uz njezino obilježavanje.

Među brojnim pristiglim radovima u kategoriji literarnih radova prva tri mjesta zauzeli su učenici OŠ „Petar Zrinski“ Šenkovec. Prvo mjesto je osvojila Sanela Šumečki, učenica 7.a razreda s mentoricom Martinom Subotić, drugo mjesto Karla Molnar, učenica 3.b razreda s mentoricom Vesnom Golub te treće mjesto Michelle Štrapajević i Marta Kozjak, učenice 4.a razreda s mentoricom Radojkom Oreški.

Ništa manje uspješni nismo bili ni u likovnom natječaju. Naime, čak prvih deset mjesta je pripalo učenicima naše škole. Prvo mjesto je osvojio 1. a razred je sa svojom mentoricom Ladislavom Šestak Horvat. Lei Novak, učenici 2.b razreda s mentoricom Jasminkom Mesarić je pripalo drugo mjesto. Melani Kovačić, učenica 3.a razreda je sa svojom mentoricom Biserkom Kontrec osvojila treće mjesto, dok je četvrto mjesto pripalo Mirjam Krznarić i Nensi Huzjak, učenicama 3.b razreda koje je vodila njihova mentorica Vesna Golub. 4.a razred je sa svojom mentoricom Radojkom Oreški osvojio peto mjesto za svoj likovni ostvaraj, šesto mjesto je zauzeo Dalibor Valkaj, učenik 4.b razreda sa svojom mentoricom Jelenom Fuss, sedmo mjesto Lara Marković, učenica 3. razreda PŠ Mačkovec sa svojom mentoricom Ivanom Horvat, a osmo mjesto Matija Zadravec, učenik 4. razreda PŠ Mačkovec sa svojom mentoricom Senkom Saško. Deveto mjesto su osvojili učenici 1. i 3. razreda PŠ Žiškovec sa svojom mentoricom Petrom Bakoš, a deseto mjesto je zauzeo 4. razred PŠ Žiškovec sa svojom mentoricom Ružicom Golić.

Svi nagrađeni učenici su u petak 12.11. 2010. godine bili pozvani na svečano zatvaranje Mjeseca hrvatske knjige. Dječji odjel Gradske knjižnice „Nikola Zrinski“ Čakovec ugostio je sve nagrađene učenike te im uz lijep glazbeni program dodjelio zaslužene nagrade. Čestitamo svim nagrađenim učenima i njihovim mentorima te im želimo još lijepih rezultata na ostalim natječajima.

Martina Subotić

objavio: Lidija Matoša   datum: 15. 11. 2010.

« Svibanj 2024 »