Naši kreativni Lidranovci

Sudjelovali smo na Međuopćinskoj smotri LiDraNo 2011.

Osnovna škola Mursko Središće je 27. siječnja bila domaćin Međuopćinske smotre LiDraNa 2011. Naša škola je sudjelovala na toj smotri s mnogim predstavnicima. U literarnom dijelu su nas predstavljale dvije učenice. Tara Baranašić, učenica 4.a razreda, je bila pozvana zbog dijalektalne pjesme Međimurje v jesen koju je napisala. Nju je vodila njezina mentorica učiteljica razredne nastave Radojka Oreški. S pjesmom Kiša nas je predstavila Josipa Šupljika, učenica 8.a razreda. Njezina mentorica je učiteljica hrvatskog jezika Ida Somi Rodinger.

U novinarskom dijelu sa svojim intervjuom s Mirom Gavranom pod nazivom Pisac možeš biti samo srcem pozvana je bila Sanela Šumečki, učenica 7.a razreda. Nju je vodila učiteljica hrvatskog jezika Martina Subotić. A u dramskom stvaralaštvu se predstavila naša dramska skupina s dramsko-scenskom igrom pod nazivom Zar život nije lijep? Njih je uvježbala i vodila profesorica hrvatskog jezika Marijeta Stevanović.

Program je započeo izložbom literarnih i novinarskih radova. Zatim je započeo program od sedamnaest, što pojedinačnih, a što skupnih scenskih nastupa, čak devet škola među kojima je, naravno, bila i naša škola. Nakon podjele zahvalnica, okupili su se na tzv. okruglim stolovima komisije, voditelji i učenici koji su sudjelovali u scenskom, novinarskom i literarnom stvaralaštvu.

Uživali smo svi zajedno u igri riječi, glasova i pokreta! A na kraju možemo samo našim Lidranovcima poželjeti da ih vidimo i na Županijskom LiDraNu kojem će domaćin biti naša škola!

Slike možete pronaći u našoj fotogaleriji....

objavio: Lidija Matoša   datum: 3. 2. 2011.

« Svibanj 2024 »