Posjet književnice Željke Horvat Vukelje

U petak 27.01.2011. godine u 12 i 30 sati našu školu posjetila je književnica i urednica Željka Horvat Vukelja. Ona je glavna urednica Modre laste.

Na početku susreta, dok su učenici nižih razreda čekali svoje prijatelje, Željka Horvat Vukelja nas je naučila rješavati rebuse.

Također nam je ispričala svoju zgodu iz Zagreba: Bilo je to jednom kada je poslovnim  putem išla u Zagreb. Već se spustila noć, dok je Željka Horvat Vukelja stigla u hotel gdje je morala prenoćiti. Ali tada ju je dočekala vijest da njena soba nije rezervirana. Ona nije znala što će, gdje će prenoćiti. No sjetila se njene prijateljice koja živi u blizini. Zamolila je recepcionara da joj da telefonski imenik da potraži broj njene prijateljice. Recepcionar je počeo tražiti broj, a ona je shvatila da se recepcionar ne zna služiti telefonskim imenikom. Kraj priče ipak završava kako je ona pronašla broj i prenoćila kod svoje prijateljice.

Baš zbog toga da i mi ne bismo završili kao recepcionar iz priče naučila nas je tražiti riječi u rječniku. Također moglo se vidjeti da su djeca uživala u pričama: Priče su govorile o rukavicama,čarapama, metrima, priča s puno onomatopejskih zvukova („kuc,kuc“) i francuska priča o Bibiju i Teti Babet.

Na kraju nas je naša gošća ocijenila odličnom ocjenom. A mi smo joj u znak zahvalnosti srdačno uručili cvijeće.

Slike možete pronaći u našoj fotogaleriji....

objavio: Lidija Matoša   datum: 3. 2. 2011.

« Svibanj 2024 »