Bili smo domaćini županijske smotre LiDraNo2011.

Županijski LiDraNo 2011. održan je 23. veljače 2011. godine u Centru za kulturu Čakovec. Organizator, odnosno domaćin ovogodišnjeg LiDraNa- županijske smotre osnovnih škola u literarnom, dramsko- scenskom i novinarskom izrazu, bila je naša škola- Osnovna škola „Petar Zrinski“ Šenkovec.

Smotra je započela u 9,30h kad su svi sudionici, uzvanici i posjetitelji LiDraNa imali priliku u predvorju Centra pogledati izložene literarne i samostalne novinarske radove te školske listove. Tu su se našli i radovi naših učenika koji su se natjecali na ovoj smotri, a to su literarni rad pod nazivom Kiša učenice osmog razreda Josipe Šupljika čija je mentorica Ida Somi- Rodiger te školski list Prvi koraci čiju je redakciju predstavljala Sanela Šumečki, učenica sedmog razreda, s mentoricom Martinom Subotić.

Program je nastavljen u 10h u glavnoj dvorani Centra. Kroz bogat i raznovrstan program vodili su nas dobro uvježban voditeljski par kojeg su činili Melita Novak, učenica petog razreda te Josip Domagoj Hranilović , učenik osmog razreda. Nakon što je naš zbor svečano otpjevao himnu, Josipa Šupljika je krasnoslovila jednu pjesmu prigodnu za ovu priliku i potom je zbor premijerno otpjevao pjesmu Šenkovec. Pjesmu je napisao Šenkovčanin Žarko Skok, a uglazbio ju je Vladimir Novak, prof. glazbene kulture. Potom je ravnateljica škole, Vesna Kalšan, prof. pozdravila sve prisutne istaknuvši kako je lijepo biti dio dječjeg stvaralaštva te je pozvala Petra Novačkog, predsjednika Skupštine Međimurske županije, da otvori ovogodišnji LiDraNo.

Potom je Julijana Levak, povjerenica za županijski LiDraNo, pročitala sve sudionike lierarnog i novinarskog stvaralaštva te se program nastavio dramsko-scenskim djelom u kojem se četrnaest škola predstavila u devetnaest točaka. Dramsko- scenske nastupe je uz Povjerenstvo  pratila i državna izbornica Stephanie Jamnicky te Maja Zrnčić, predstavnica Agencije za odgoj i obrazovanje.

Završetkom dramsko-scenskih izraza uslijedilo je neformalno druženje svih sudionika uz okrijepu na domjenku nakon čega je smotra završena Okruglim stolovima za sve kategorije (dramsko - scenski, novinarski i literarni izraz). Svi sudionici su na kraju Okruglih stolova dobili zahvalnice za sudjelovanje te prigodan dar naše škole- cd s pjesmom Šenkovec koju je otpjevao naš zbor.

Slike možete pronaći u našoj fotogaleriji....

objavio: Lidija Matoša   datum: 24. 2. 2011.

« Svibanj 2024 »