Maturalac sedmih razreda

Učenici sedmih razreda naše škole su od 22. do 24. svibnja 2011. godine bili na maturalnom putovanju u Biogradu na Moru. Pratile su ih njihove učiteljice Marijeta Stevanović, Lidija Matoša i Martina Subotić.

Evo nekih dojmova s maturalnog putovanja:

22. svibanj 2011. godine bio je dan kojeg smo svi sedmaši s nestrpljenjem čekali- odlazak na maturalac... Bio je to dan za pamćenje! Svi učenici sedmih razreda krenuli su na maturalno putovanje. Među njima bio sam i ja. Uzbuđeni i još pomalo sneni krenuli smo prema našem odredištu- Biogradu na Moru.

Autobus je bio lijep i velik, bio je na kat! Putem smo se zabavljali, pričali viceve, kartali se i smijali. Uglavnom, već je vesela atmosfera u autobusu ukazala da će maturalac biti zabavan. Iznenadio sam se hotelom i sobama, no moram priznati da me je najviše zanimao biljar kojeg sam sa svojim prijateljima igrao u predvorju hotela. Učiteljice su bile cool jer su nas vodile na mjesta koja su nam bila jako zanimljiva. Kad sam shvatio kako je lijepo na maturalcu, radost mi je pomutila činjenica da ćemo biti samo tri dana i dva noćenja. Ali nema veze, iskoristio sam vrijeme na najbolji mogući način.  Veselio me posjet Zadru. Bilo je zanimljivo slušati zvuk morskih orgulja i posjetiti Pozdrav Suncu. Čak smo se i kupali: u moru i na bazenu! Ne mogu reći da je more bilo toplo, ali sviđalo mi se.

Došao je i posljednji dan maturalca. Veselio sam se posjeti NP Krka, ali brzo je i to prošlo. Putovanje kući bilo je veselo. Pjevali smo i svirali. Maturalac je bio iznad očekivanja. Stekao sam nova iskustva i nove prijatelje, upoznao prirodne i kulturne ljepote naše zemlje. Povratak nas je vratio u našu svakodnevnicu, svakodnevnicu koju uljepšavaju sjećanja na maturalac!

Nikola Munđar, 7.a

Konačno je došla i ta nedjelja. Sedmi razredi krenuli su na maturalac u Biograd na More. U autobusu (na kat) bilo je pjesme,razgovora,zezanja,druženja i zabavljanja,a da se pritom nitko nije ljutio ili svađao. Svi smo bili veseli i uzbuđeni. Boravili smo u hotelu Bolero. Jedina primjedba je da bismo morali biti u svojim sobama nakon 24 sata. Mi smo se dakako snašli. Imali smo balkone pa smo na taj način komunicirali sa susjednim sobama. Sigurna sam da bi svi sedmaši rado krenuli na još jedno putovanje,nadam se dužeg trajanja.

ANA-EMINA ŽIVKO, 7.a

Svanulo je jutro koje smo svi dugo čekali. Konačno je došla i ta nedjelja,dan polaska na dugo očekivani maturalac. Znala sam da ćemo sljedeća tri dana biti u sedmom nebu od sreće. I bili smo!

Vožnja autobusom je bila duga, ali nipošto dosadna. Pjevali smo i veselili se. Kad smo tako, svu umorni,stigli do Zadra gdje smo čuli morske orgulje, svi smo već nestrpljivo čekali da dođemo u Biograd na moru ta da ugledamo naš Hotel Bolero. I uskoro smo ga ugledali. Srca nam je ispunila neobična radost ta smo svi pohitali prema svojim sobama. Nakon razgledavanja grada, prvi je dan završio. No to nas nije rastužilo jer su nas čekala još dva čarobna dana.

Maturalac je bio predivno iskustvo koje nas je sve očaralo. Ta su se tri dana urezala u moje srce poput neke bajke koju nitko nikada neće moći izbrisati.

Elena Meglić, 7.a

objavio: Lidija Matoša   datum: 1. 6. 2011.

« Svibanj 2024 »