Škola u prirodi učenika četvrtih razreda

Učenici četvrtih razreda naše škole  proveli su sa svojim učiteljicama tri nezaboravna dana ispunjena učenjem i druženjem u mnogim mjestima Kvarnerskog primorja i otocima Krku i Cresu.

Škola u prirodi realizirana je od 06.06.2011.-08.06.2011. za 55 učenika centralne i područnih škola Mačkovec i Žiškovec, uz odličnu organizaciju Turističke agencije “Mura” iz Čakovca .

Prvog dana  stigli smo u Rijeku,razgledali grad i upoznali našu najveću hrvatsku luku.Uz posebnu dozvolu prisustvovali smo istovaru kontejnera s robom u teretnoj luci.Divili smo se velikom brodu koji prevozi  7 000 kontejnera s mnogo robe iz svih krajeva svijeta.

Šetali se gradom i upoznali ljude iz dalekih krajeva svijeta.

Posjetili smo Marijansko svetište na Trsatu,razgledali zavjetnu kapelu s darovima,a o povijesti svetišta govorio nam je svećenik uz projekciju filma.

U poslijepodnevnim satima stigli smo na naše odredište u apartmansko naselje u Uvala Scott.Nakon smještaja u sobe pojurili smo na plažu i kupali se sve do večere.

Večera je bila odlična jer u restoranu biraš hranu koju želiš.Prve noći spavali smo jako malo zbog druženja u sobama do kasno u noć.

Drugog dana nakon doručka krenuli smo autobusom na otok Krk vozeći se velikim krčkim mostom s kojeg pogled seže jako daleko na lijepo Jadransko more  i otoke.

U trajektnoj luci Valbiska čekao nas je veliki trajekt kojim smo stigli na otok Cres u luku Merag.Mnogi smo se prvi put vozili trajektom ,a poseban doživljaj bio je susret s kapetanom broda.

Naš cilj bio je stići u malo,ali poznato mjesto Beli  gdje se nalazi Eko centar za zaštitu bjeloglavih supova kao i čitave prirode otoka Cresa.

Tamo smo imali pravu školu u obliku radionice.Saznali smo puno o bjeloglavim supovima kao zaštićenim pticama,o volonterima koji pomažu ranjenim i iznemoglim supovima .Na otoku Cresu ima 70 pari supova,a u cijelom Kvarnerskom primorju 110 . Sada se u oporavilištu nalazilo 11 supova koje smo promatrali i divili im se.

Razgledali smo vrt mediteranskog bilja ,a na kraju provjerili  svoje znanje kroz kviz i ispunjavanjem ankete.

Vratili smo se trajektom na otok Krk i nakon duže vožnje autobusom stigli u mjesto Jurandvor kraj Baške.Posjetili smo crkvicu svete Lucije i upoznali Baščansku ploču.

Kupali smo se na najvećoj i najljepšoj jadranskoj plaži u Baškoj.

U srijedu,nakon doručka i odjave iz hotela krenuli smo u Crikvenicu.Razgledali smo grad i posjetili Akvarij gdje  se nalaze mnoge ribe i ostali biljni i životinjski svijet mora.

Proveli smo predivno poslijepodne na lijepoj crikveničkoj plaži u kupanju,plivanju i igrama na pijesku.

Povratak kućama bio je veseo.Puno smo vidjeli,naučili,doživjeli,ali se pomalo zaželjeli naših roditelja.

Hvala našim učiteljicama Jeleni Fuss,Radojki Oreški,Senki Saško i Ružici Golić za puno strpljena i razumijevanja na tom putu.

Učenici 4.a i 4.b razreda Osnovne škole “Petar Zrinski” Šenkovec i 4.razreda Područnih škola Mačkovec i Žiškovec

Slike možete pronaći u našoj fotogaleriji....

objavio: Lidija Matoša   datum: 14. 6. 2011.

« Svibanj 2024 »