Integrirani dan - Kruh i zdrava prehrana

Mjesec listopad je mjesec u kojem značajno mjesto ima obilježavanje Dana kruha i zahvalnost za brojne plodove koje u jesen ubiremo kao plod cjelogodišnjeg rada na vrtovima, njivama, voćnjacima ili vinogradima. Upravo to je bio povod da u Osnovnoj školi "Petar Zrinski" Šenkovec 26. listopada 2011. organiziramo integrirani dan na temu kruha i zdrave prehrane. Cilj je bio da učenici uoče važnost zdrave, raznovrsne i redovite prehrane u više manjih obroka te da nauče neke zanimljivosti i činjenice o kruhu i krušnim proizvodima.

Svjedočili smo eksploziji znanja, vještina i stvaralačke radosti na svim katovima, hodnicima i  u učionicama škole. Svi učitelji i učiteljice dotakli su se teme kruha i zdrave prehrane te njihovog značaja. U ovoj prigodi radosne razmjene znanja i vještina, konkretna primjena školskog znanja iz raznih predmeta kroz praktične projekte pretvorila se u "zajedničko učenje uz veselo druženje“.

Kako nam je točno bilo i što smo sve radili, pogledajte u našoj fotogaleriji!

Na satu informatike učenici 5. c razreda izradili su crteže u programu Bojanje na temu Zdrava hrana (crteži u prilogu).

Učenici 6.b razreda izradili su  on-line sljedeće multimedijalne  plakate i postere:

Priloženi dokumenti:
TENA__GORICANEC__5.C.zip (206.91 KB)
marta_kozjak.zip (155.28 KB)
Petra_Kralj.zip (216.65 KB)

objavio: Lidija Matoša   datum: 26. 10. 2011.

« Svibanj 2024 »