Velik uspjeh učenika na Hrvatskom dječjem festivalu

Hrvatski dječji festival “Djeca nose svjetove na dlanu”održan je 20.11.2011. u Koncertnoj dvorani “Vatroslava Lisinskog” u Zagrebu,pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti,obrazovanja i športa Republike Hrvatske. Festival objedinjuje literarno i likovno stvaralaštvo učenika osnovnih škola iz cijele Republike Hrvatske,te odabrane skladbe koje izvode najbolji dječji zborovi.

U Zborniku 18.Hrvatskog dječjeg festivala nalaze se likovni i literarni radovi učenika osnovnih škola,te tekstovi skladbi s glazbenog dijela festivala.Naslovnicu Zbornika izradila je likovna umjetnica Anita Cella Celić koja je ujedno i članica Povjerenstva za odabir likovnih radova.

U velikoj kristalnoj dvorani organizirani su Okrugli stolovi-razgovori članova prosudbenih povjerenstava za literarno i likovno stvaralaštvo s nagrađenim učenicima,otvorena je izložba likovnih radova učenika, te je predstavljen Zbornik festivala.

Svečano otvorenje Festivala održano je u  Koncertnoj dvorani  koja je bila ispunjena do posljednjeg mjesta ,a ljepotu glazbenog stvaralaštva prikazali su dječji zborovi iz Zagreba,Splita,Vukovara,Karlovca,Rijeke,Varaždina i drugih gradova.

Glazbeni dio Festivala promovirao je 23 nove skladbe,literarni dio 22 ostvaraja učenika,a likovni 16  crteža i slika.

Između mnogo likovnih radova učenika osnovnih škola iz cijele Republike Hrvatske odabrano je 16 najuspješnijih,a čak četiri rada učenika OŠ  “Petar Zrinski”Šenkovec.

Likovni radovi  bili  su uramljeni i izloženi ,a učenici su primili diplome nakon što su članovi Prosudbenog povjerenstva iznijeli mišljenje o svakom radu.

Članovi Prosudbenog povjerenstva za likovne ostvaraje  bili su poznati likovni umjetnici: Ivica Antolčić,Ivona Biočić-Mandić,Anita Cella Celić,Ariana Kralj i Dijana Nazor.

Nagrađeni učenici  OŠ “Petar Zrinski” Šenkovec su:

Leon Molnar ,učenik 1.b razreda ,mentorice Jelene Fuss , za sliku “Veseli luna park”,

Erik Slamek,  učenik 2.a razreda ,mentorice Ladislave Šestak-Horvat, za    sliku”Moja mama”,

Jakša Koštarić, učenik 3.b razreda ,mentorice Jasminke Mesarić,za sliku “Utrka konja”,

Lea Čalopek, učenica 7.a razreda,mentora Josipa Mihalkovića,za crtež “Mačak u akciji”.

Umjetnički ravnatelj glazbenog programa je  dr.sc.Dalibor Paulik,a ravnateljica likovnog i literarnog programa Zorica Klinžić.

Zorica Klinžić je zapisala:”Dolazi nam 18.Hrvatski dječji festival, nasmijan,ispunjen pjesmom,slikom,glazbom,miješanjem boja,nota i riječi u čudesnom izvoru zvanom-DIJETE.”

Slike pogledajte u našoj fotogaleriji!

objavio: Lidija Matoša   datum: 22. 11. 2011.

« Svibanj 2024 »