Hrvatski olimpijski dan 2012.

Staro olimpijsko pravilo

U ponedjeljak 10. 9. 2012. godine obilježili smo Hrvatski olimpijski dan. Obučeni u bijele majice krenuli smo iz naše škole, OŠ „Petar Zrinski“ Šenkovec, prema sportskim terenima u Mačkovcu. Tamo smo dočekali učenike  Prve osnovne škole Čakovec s kojima smo održali prijateljsku nogometnu utakmicu. Nažalost, izgubili smo 1-0, ali staro olimpijsko pravilo glasi da je važno sudjelovati bez obzira na rezultat. Nakon što je utakmica završila, krenuli smo pješice natrag prema školi. Bio je ovo lijep dan ispunjen sportskim aktivnostima, druženjem, pjesmom i smijehom! J

Izvijestila: Tara Baranašić, 6.c

Sportski susret dviju škola

Pod pokroviteljstvom Hrvatskog olimpijskog saveza pokrenuta je sportska manifestacija pod imenom Hrvatski olimpijski dan.  Osnovna škola „Petar Zrinski“ Šenkovec  uključila se u obilježavanje tog dana.

U ponedjeljak 10. rujna 2012. godine svi učenici i učitelji pješice su stigli do sportskih terena u Mačkovcu gdje su odmjerili snage u raznim sportskim igrama s učenicima i učiteljima Prve osnovne škole Čakovec. Po završetku zadnjeg sportskog susreta krenuli su pješice svaki prema svojoj školi. Obilježavanje ovog dana omogućila je škola dok je profesorica TZK-a Jasminka Jakšić to uspješno realizirala uz pomoć ostalih učitelja i djelatnika škola.

Noseći bijele majice kao poveznicu svih sudionika HOD-a, učenici, učitelji i djelatnici OŠ Šenkovec su pomogli u podizanju svijesti o važnosti redovitog bavljenja tjelesnim aktivnostima svakog čovjeka, a naročito djece i mladih.

Ovdje je važno spomenuti kao primjer lijepe suradnje Plesno-gimsnastički klub „Flik- Šenkovec“ i Osnovnu školu „Petar Zrinski“ Šenkovec. Naime, oni međusobno surađuju već dugi niz godina te je kao plod te suradnje proizašla donacija gimnastičkih dresova spomenutog kluba osnovnoj školi. Njih je, kao voditeljica spomenutog kluba Flik, gđa Tamara Stojiljković uručila Vesni Kalšan, prof., ravnateljici šenkovečke osnovne škole.

Martina Subotić

objavio: Lidija Matoša   datum: 14. 9. 2012.