Odluka o upisu učenika u 1. Razred srednje škole u školskoj godini 2013./2014.

Ovom odlukom, objavljenom na stranicama Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta, 26.travnja 2013. utvrđuje se način upisa, broj mjesta u razrednim odjelima prvih razreda srednjih škola planiranih za upis, okvirni broj, veličina i ustrojstvo razrednih odjela, utvrđuju se rokovi za upis te ostali uvjeti i postupci za upis učenika u 1. razred srednje škole.

Učenici koji se upisuju u programe obrazovanja za koje je potrebno dostaviti dokumente o ispunjavanju posebnih uvjeta iz natječaja za upis  (dokazivanje  zdravstvene  sposobnosti  kandidata  za  obavljanje  poslova  i  radnih  zadaća  u  odabranom  zanimanju, sklapanje ugovora o naukovanju), ostvaruju pravo upisa u srednju školu u školskoj godini 2013./2014. nakon  dostave  navedenih  dokumenata,  što  u  NISpuSŠ-u  potvrđuje  srednja  škola  u  kojoj  učenik sukladno konačnoj ljestvici poretka ostvaruje pravo upisa u I. razred.

Dostavu dokumenata (liječnička svjedodžba medicine rada, ugovor o naukovanju) dostavlja se nakon objave konačnih ljestvica poretka, najkasnije do 12.7.2013. godine.

Učenik  svoj upis potvrđuje vlastoručnim potpisom  i potpisom  roditelja/skrbnika na obrascu

(upisnici) dostupnom na mrežnoj stranici NISpuSŠ-a (www.upisi.hr) koji je dužan dostaviti u srednju

školu u koju se upisuje prvoga dana nastavne godine 2013./2014.

Nakon  što  učenik  potvrdi  svoj  upis  vlastoručnim  potpisom  i  potpisom  roditelja/skrbnika  na obrascu  (upisnici)  i  dostavi  ga  školi,  učenik  je  upisan  u  I.  razred  srednje  škole  u  školskoj  godini 2013./2014.

Kompletnu odluku, kao i strukturu razrednih odjela i broja učenika možete pročitati u priloženom dokumentu.

Pedagoginja škole:

Ivana Kirić Balažić, prof.

Izvor: Ivana Kirić Balažić

objavio: ŽELJKA MIHALIC   datum: 6. 5. 2013.