Održan sedmi Najglas

U petak, 10. svibnja 2013. godine, u sportskoj dvorani naše škole održan je Najglas. To je natjecanje koje već sedmu godinu zaredom svim učenicima škole koji posjeduju glazbeni talent i vole pjevati pruža mogućnost stjecanja iskustva javnog nastupa pred mnogobrojnom publikom. Ovogodišnji program osmislio je, uvježbao i realizirao autor ovog projekta - Vladimir Novak, profesor glazbene kulture, uz pomoć i podršku ostalih učitelja i djelatnika škole te ravnateljice škole Vesne Kalšan, prof. koja je zaslužna za samu organizaciju i provedbu samog natjecanja te osiguravanju nagrada za pobjednike.

Petnaestero učenika koji su prošli audiciju tijekom njihovih nastupa pozorno je pratio žiri sastavljen od profesionalnih poznavatelja glazbe. Ove godine stručni žiri činili su Damir Rodiger, Josip Levatić te naša bivša učenica Tajana Toplek koja je ovom prilikom izvela svoju vlastitu pjesmu pod nazivom Zamjena. Pobjedila je Helena Novak otpjevavši pjesmu The Show. druga je bila Eva Čurin s pjesmom Russian Roulette, dok je treće mjesto osvojio tio koje su činile Lana Matotek, Leona Matotek i Melita Novak. Svo troje učenika osvojilo je lijepe i vrijedne nagrade koje je osigurala škola zajedno s ravnateljicom Vesnom Kalšan, prof.

U ovom natjecanju imali smo prilike slušati i pljeskom podržati i ostale natjecatelje. To su bile Lana Posedi, Angie Polanec, Anja Radiković, Ena Mariju Novak, Lea Goričanec, Melani Novak, Barbara Pongrac, Marija Pongrac, Nensi Andrašec te Rea Preksavec. Pritom su nas kroz program vodile Ana Toplek i Elena Sternad koje je pripremila učiteljica Gordana Magdalenić.

Ovogodišnji Najglas oduševio je sve prisutne i pokazao kako se glazbom, obavijenom duhom zabave i natjecanja, širi pozitivna energija te kreativnost. Tom ozračju pridonijele su i video najave sudionika koje je snimio prof. Miljenko Hajdarović. Vjerujemo da će se ova glazbena tradicija nastaviti i dogodine.

Elena Sternad, 7.C

Izvor: Martina Subotić

objavio: ŽELJKA MIHALIC   datum: 14. 5. 2013.