Uspješni na smotri kajkavskog stvaralaštva u Krapini

Za sudjelovanje na recitalu dječjeg kajkavskog stvaralaštva „Kaj u riječi, pjesmi, slici i plesu“ Krapina 2013. pristiglo je 105 literarnih i 253 likovna rada iz osnovnih škola kajkavskog govornog područja. Prosudbeno povjerenstvo u sastavu Dunja Belošević (predsjednica), Štefica Leljak i Magdica Šalković odabralo je 22 pjesme koje su biti izvedene na ovogodišnjem dječjem recitalu.

Na dječjem literarnom recitalu bile su izvedene pjesme «Mamica i japica» Simone Slamek i «Štela bi..» Antonie  Novak iz  5. razreda,  «Kukuriku» Sare Šarić iz 5. razreda PŠ Mačkovec i  «Električna škrija» Viktorije Malekoci 7.a razred.

Na natječaj za likovnu izložbu „Kaj u riječi, pjesmi, slici i plesu“ prispjela su 253 likovna rada iz 13 osnovnih škola. Prosudbeno povjerenstvo u sastavu Vesna Kunštek (predsjednica), Martina Vincelj i Tanja Cvetko odabralo je 97 radova koji će biti izloženi u Maloj dvorani Pučkog otvorenog učilišta Krapina.

Na dječjoj likovnoj izložbi bili su izloženi radovi Hane Strniščak, 3.a, Mislava Pintarića, 3.a, Ane Rojko, 3.a, Laure Radek, 3.a, Tijane Colar, 3. b, Alena Hozjana, Nensi Andrašec i  Lee Novak iz 5. razreda.

Njihovi voditelji bile su učiteljice Nada Grahovec, Vesna Golub, Radojka Oreški, Ida Somi Rodiger i  Jasminka Mesarić .

Iskrene čestitke svima jer su bili najbolji od najboljih sudionika iz županija kajkavskog govornog područja.

Jasminka Mesarić

Izvor: Martina Subotić

objavio: ŽELJKA MIHALIC   datum: 13. 9. 2013.