Dolje-gore po Međimurju…

U petak, 4.listopada 2013.krenuli smo na terenku nastavu . Ispred škole smo svi, učenici trećih razreda, čekali autobus, a na naše veselje stigao je onaj na kat. U autobusu nas je dočekala vodičica Mihaela i poželjela nam dobro jutro.

Krenuli smo kroz Čakovec prema Prelogu. U Prelogu smo posjetili crkvu svetog Jakoba koja je stara 253 godine. Prije nego smo krenuli dalje, pojeli smo sendviče koje smo ponijeli na put. Zatim smo krenuli prema Donjoj Dubravi. Usput smo stali na nasipu uz umjetno jezero kod hidroelektrane Donja Dubrava. Nakon toga smo stigli u Legrad i vidjeli ušće Mure u Dravu. Kratko smo uživali u prekrasnoj prirodi, pa krenuli u Kotoribu, gdje smo posjetili gospodina Pogorelca. On nas je pokušao naučiti kako se pletu košare od vrbova pruća. Zadivljeni zanatom kojim se on bavi, krenuli smo iz Kotoribe, kroz Podturen prema Murskom Središću. Tamo smo se prošetali uz granični prijelaz i dijelom prekrasne šetnice uz Muru. Iz Murskog Središća smo krenuli prema Selnici u Muzej oldtimera. Vlasnik muzeja nam je pokazao stare automobile, traktore, motocikle i bicikle kakve još možemo vidjeti samo na televiziji u nekom starijem filmu. Svi smo bili oduševljeni! Zatim smo krenuli prema Štrigovi gdje smo vidjeli crkvu svetog Jeronima. Vožnjom preko Mohokosa, koji je ujedno najviši vrh Međimurja, vratili smo se natrag pred školu.

Tako smo u jednom danu vidjeli naš zavičaj, od Kotoribe koja se nalazi na istočnoj strani, do Štrigove koja se nalazi na zapadnoj strani Međimurja. Uživala sam cijeli dan. I pomislila sam kako bi bilo dobro kada bi se nastava barem jednom tjedno održavala kao terenska nastava.

Izvor: Maja Krhač, 3.b

objavio: ŽELJKA MIHALIC   datum: 15. 10. 2013.