Književna večer

Završetak Mjeseca hrvatske knjige obilježili smo 15.11.2013. godine u knjižnice naše škole. Tada je po prvi put u našoj školi održana književna večer. Nakon uvodne pjesme Jesen Dobriše Cesarića koju je pročitala knjižničarka Lidija Toth, ravnateljica škole Vesna Kalšan, prof. pozdravila je sve prisutne učenike  te je lijepim i toplim riječima podržala mlade spisatelje koji se nalaze među njima.

Uz treperenje svijeća i lagani zvuk glazbe učenici su započeli s interpretacijom svojih misli, osjećaja i doživljaja koje su prethodno prenijeli na papir. Čitali su svoje pjesme na temu jeseni i ljubavi ili pak pjesme koje su napisali na kajkavskom narječju.

Mislim da književne večeri pomažu ljudima svih uzrasta. Djeci da razviju svoje sposobnosti izražavanja, a mladima i starijima da prenesu svoje misli i osjećaje na papir. Napisati pjesmu nije lako. Za to je potrebna želja, strpljivost, ustrajnost i osjećajnost. A kad pročitaš svoju pjesmu i svi ti zaplješću, znaš da trud nije uzaludan. Ja sam se osjećala sretno i ispunjeno.

Nadam se da će biti još mnogo književnih večeri u našoj školi te da će se još više učenika u nju uključiti kako bi otkrili i shvatili njezinu čar.

Izvor: Tena Goričanec, 7.c

objavio: ŽELJKA MIHALIC   datum: 22. 11. 2013.