Obilježavanje Dana hrvatskog jezika

Dani hrvatskog jezika obilježavaju se svake godine od 11. do 17. ožujka. Ta kulturna manifestacija utemeljena  je odlukom Hrvatskog sabora 1997. godine na spomen Deklaracije o nazivu i položaju hrvatskog književnog jezika. Deklaracija je bila borba za hrvatski jezik, njegov samostalni razvitak bez ičije nadređenosti, borba da hrvatski narod svoj jezik naziva svojim imenom.

Naša škola je obilježila Dane hrvatskog jezika održavši kviz gramatike iz hrvatskog jezika za osmaše 19. ožujka 2014. godine. Svaki razredni odjel zastupalo je troje učenika koji su svojim znanjem nastojali odgovoriti točno na sva postavljena pitanja kako bi došli do pobjede. Kviz su organizirale učiteljice hrvatskog jezika Marijeta Stevanović i Tanja Jurgec te školska knjižničarka Lidija Toth.

Pobijedili su učenici 8.c razreda koji su predstavljali Lana Matotek, Melita Novak i Lovro Novak.  Drugo mjesto osvojile su predstavnice 8.a razreda u sastavu Danijele Bujan, Nikoline Križaić i Helene Varga dok su učenice 8.b razreda, koji su predstavljale Eva Čurin, Barbara Žganec i Maja Novak, osvojile treće mjesto. Nagrade za sve koji su sudjelovali u kvizu je osigurala škola.

Slike pogledajte u našoj fotogaleriji!

objavio: Lidija Matoša   datum: 20. 3. 2014.