Posebna nagrada OŠ "Petar Zrinski" Šenkovec u Zlataru

S početkom jeseni, održani su još jedni  Dani kajkavske riječi Zlatar 2014. Već tradicionalno naša škola sudjeluje na natječaju sa likovnim i literarnim radovima. Isto tako tradicionalno svake godine, pa i ove, učenici naše škole sa svojim voditeljima osvajaju vrijedne nagrade.

Na natječaju Zbora malih pjesnika među 40 pjesama odabranih za izvođenje, bila su dva rada učenika naše škole. Učenici Mauro Janušić, 2.a (učiteljica Jasminka Mesarić) i Ela Pergar, 4.b (učiteljica Vesna Golub) svoje su radove javno izveli na priredbi, a radovi su im tiskani u zbirci Zbora malih pjesnika. Ujedno je Mauro Janušić proglašen autorom najbolje pjesme nižih razreda.

Posebno nas je obradovala i iznenadila nagrada našoj školi – plaketa za promicanje kajkavskog pjesništva među mladima i uspješan nastup na Zboru malih pjesnika Zlatar 2014.. Uz plaketu i priznanje škola je nagrađena dvjema enciklopedijama i sa dva uveza izdanja Modre laste.

Na likovnoj izložbi Čovjek čovjeku u sklopu Dana kajkavske riječi Zlatar 2014, bili su izloženi likovni radovi petero naših učenika: Lana Benković, 8.r., Ivana Brlečić, 8.r. i Jelena Bakač, 6.r. (učitelj Josip Mihalković) , Dominik Hranilović, 5.r. (učiteljica Ladislava Šestak Horvat) i Lilli Vekić, 4.r. (učiteljica Senka Saško).

Čestitke učenicima i njihovim učiteljima!

objavio: Lidija Matoša   datum: 1. 10. 2014.