Tradicija i suvremenost

Pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta Republike Hrvatske, Udruga hrvatskih učitelja likovne izobrazbe Uhuli organizirala je likovni natječaj za učenike osnovnih škola Tradicija i suvremenost – Nacionalni parkovi i biološka raznolikost Hrvatske. Cilj je ovogodišnjeg natječaja i izložbe bio sadržajno povezati ekologiju s biološkom raznolikošću autohtonih biljnih i životinjskih vrsta i njihovih staništa.

Između više od tisuću radova pristiglih iz cijele Hrvatske, rad učenice naše škole Ozane Novak, 8.r. (učitelj Josip Mihalković) pohvaljen  je za originalnost, izložen na izložbi u Muzeju Mimara u Zagrebu, te tiskan u katalogu Udruge hrvatskih učitelja likovne izobrazbe Uhuli.

Među izloženim radovima u Muzeju Mimara u Zagrebu ima još mnogo radova učenika naše škole:

- Ivan Skok, 6.r.,  Jana Golub, 6.r. (učitelj Josip Mihalković)

- Hana Vidović, 1.b, David Horvat, 1.b, Roko Radek, 1.b (učiteljica Ladislava Šestak-Horvat)

- Lucija Trojko, 4.a, Dino Tkalčec, 4.a, Hana Strniščak, 4.a, Mislav Pintarić, 4.a, Stela Horvat, 4.a (učiteljica Radojka Oreški)

- Karlo Culej, 4.b, Nela Zobić, 4.b, Laura Bunjevčević , 4.b, Fran Šoštarić, 4.b (učiteljica Vesna Golub)

Izložba je otvorena u Muzeju Mimara 5.svinja 2015., a učenici naše škole čiji su radovi pohvaljeni i izloženi, po prvi su puta imali priliku nazočiti otvorenju izložbe, dodjeli nagrada nagrađenim i pohvaljenim učenicima, te pogledati vlastite izložene radove na izložbi.

Čestitke na postignutom uspjehu svim učenicima i njihovim učiteljima!

objavio: Lidija Matoša   datum: 7. 5. 2015.