Obilježili smo Olimpijski dan

Autor: Lidija Matoša, 16. 9. 2015.

U Hrvatskoj se svake godine 10. rujna obilježava Olimpijski dan kada se raznim aktivnostima želi istaknuli važnost redovitog bavljenja sportom i tijelovježbom. Cilj je unaprijediti zdravlje svakog čovjeka.Tako se i ove godine OŠ Petar Zrinski Šenkovec priključila obilježavanju toga dana.

Toga dana su svi učenici i zaposlenici škole nosili bijele majice kao simbol prepoznavanja sudionika Hrvatskog olimpijskog dana. Učenici viših razreda su zajedno s učiteljima dočekali učenike i učitelje  III. osnovne škole Čakovec te su zajedno pješačili pod organiziranom policijskom pratnjom od Šenkovca do sportskog terena u Mačkovcu. Tamo su se susreli i s učenicima I. osnovne škole Čakovec i svi su međusobno odmjerili snage u nogometnim utakmicama. Za to vrijeme su učenici nižih razreda matične i područnih škola održali razne prigodne sportske aktivnosti.

Obilježavanje ovog dana ostvareno je prema Godišnjem planu i programu škole, a za njegovu organizaciju su bili zaduženi naši prof. TZK-a Jasminka Jakšić i Tomislav Horvat koji su to uz pomoć ostalih učitelja i dječatnika škole uspješno realizirali.