„Plastičnim čepovima do skupih lijekova“

Autor: Lidija Matoša, 16. 10. 2015.

U našoj se školi 7.listopada realizirao projektni dan na temu „Volonterizam“. Raznovrsnim aktivnostima koje su pripremili učitelji , pokušalo se osvijestiti važnost volontiranja pomaganjem nekome  bez ikakve materijalne naknade.

Kao jednu od aktivnost, u projekt smo odlučili uključiti i sudjelovanje u jednoj humanitarnoj akciji.

Udruga oboljelih od leukemije i limfoma (UOLL) organizirala je akciju pod nazivom „Plastičnim čepovima do skupih lijekova“.
Cilj akcije je da se plastični čepovi od PET i tetrapak ambalaže prikupe i pošalju u Udrugu, koja će u zamjenu za njih dobiti novac za kupnju skupih lijekova, koji nisu na listi HZZO-a, a potrebni su toj skupini oboljelih.

Zato pozivamo sve učenike naše škole, njihove roditelje i sve ostale koje se mogu i žele uključiti – SKUPLJAJTE PLASTIČNE ČEPOVE!  I svi zaposleni u našoj školi će se priključiti.

Svaki će razrednik s učenicima svojeg razreda dogovoriti način i mjesto prikupljanja čepova. Ukupno prikupljene čepove ćemo uoči Božića proslijediti u Udrugu oboljelih od leukemije i limfoma. Akciju ćemo nastaviti i kasnije, sve do kraja školske godine.

Pridružite se ovoj hvalevrijednoj akciji kojom se brinemo za okoliš i pomažemo drugima!