35.Smotra dječjeg kajkavskog pjesništva „Dragutin Domjanić“

Autor: Lidija Matoša, 27. 10. 2015.

Učenici i učenice Osnovne škole „Petar Zrinski“ Šenkovec  i ove su godine postigli  velik uspjeh na 35.Smotri  dječjeg kajkavskog pjesništva „Dragutin Domjanić“ u Svetom Ivanu Zelini održanoj 24. listopada 2015. godine.

Smotra je održana pod visokim pokroviteljstvom Ministarstva kulture Republike Hrvatske,  te Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta RH, a supokrovitelji događanja bili su Zagrebačka županija i Grad Sv. Ivan Zelina.   Na adresu organizatora pristiglo je 455 učeničkih radova iz 73 osnovne škole s kajkavskog govornog područja. Ovo je najveći broj pristiglih radova od kad se odvija Smotra.  Ocjenjivačko povjerenstvo u sastavu dr.sc. Ivo Kalinski,  dr.sc. Joža Skok i dr.sc. Božica Pažur, za objavu u zbirci pjesama „Čarobni sviet “ odabralo je 75 radova od kojih je 34 bilo javno izvedeno na samoj Smotri. U zbirci pjesama „Čarobni  sviet “ objavljene su dvije  pjesme učenika naše škole i to:  pjesma „Ja, Roko “ učenika 5. razreda Roka Zemljića (voditeljica Vesna Golub) i  „Piceki“ učenice 2.b razreda Stele Jalšovec (voditeljica Ladislava Šestak-Horvat) . Učenik  5.razreda Roko Zemljić  recitirao je svoju pjesmu „Ja, Roko“ u  programu Smotre.

Za likovne priloge u zbirci „Čarobni sviet “  odabrani su najuspješniji  likovni radovi  i  to učenika 2.b razreda  Emanuela Novaka (voditeljica Ladislava Šestak-Horvat ) i učenice 4.  razreda Klare  Sotler ( voditeljica Biserka Kontrec).

U predvorju dvorane „Kraluš “ Pučkog otvorenog učilišta Sv. Ivan Zelina postavljena je izložba likovnih radova , među kojima su bili i maštoviti  radovi učenika naše škole: radovi učenika i učenica 2.b razreda Stele Jalšovec,Emanuela Novaka,Meri Furdi i Hane Vidović ( voditeljica Ladislava Šestak-Horvat),  učenika  3. razreda Vilia Novaka  (voditeljica Jasminka Mesarić), učenice 4.razreda Klare Sotler (mentor Biserka Kontrec) i  učenice 5.c razreda Ele Pergar (voditeljica Vesna Golub).

Uživali smo u književnom programu  manifestacije koji je bio obogaćen glazbenim programom učenika iz OŠ Marija Bistrica,OŠ K.Š.Đalskog Donja Zelina i OŠ D. Domjanića Sveti Ivan Zelina. Poslušali smo i mini koncert gitarista Tone Ivekovića. Poslije pauze koja je namijenjena glasovanju za najbolju izvedbu pogledali smo  dokumentarni film učenika OŠ Strahoninec. Kroz cijeli program vodio nas je i zabavljao Adam Končić.

Čestitke učenicima na prekrasnim literarnim i likovnim uradcima!