STIH I NOTA, STO DIVOTA!

Učenici OŠ “Petar Zrinski “Šenkovec  na  22. Hrvatskom dječjem festivalu “Stih i nota, sto divota!“

Hrvatski dječji festival “Stih i nota, sto divota”održan je 29.11.2015. u Koncertnoj dvorani “Vatroslav Lisinski” u Zagrebu,  pod pokroviteljstvom predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar Kitarović i supokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta Republike Hrvatske, te Gradskog ureda za obrazovanje, kulturu i sport.

Uz ravnatelja i izvršnog producenta Festivala, Ivana Kuliša, u organizaciji ove uspješne  manifestacije sudjelovala su brojna poznata imena iz glazbenog, literarnog, likovnog i medijskog prostora Republike Hrvatske, a program je uspješno vodila Uršula Tolj.

Ove godine je metodičko tematska izložba bila pod nazivom“ Ilustracija ”, pa je  prosudbeno povjerenstvo imalo težak zadatak između 200 pristiglih likovnih radova iz cijele Hrvatske  izabrati 16 najboljih. Čak tri likovne ilustracije naših učenika bile su među  16 nagrađenih, a mali ilustratori su bili:

Lorena Mihalković 1.a razred (voditeljica Radojka Oreški) ,  ilustracija- Crvenkapica

Elena Abramović 1. razred PŠ Mačkovec (voditeljica Senka Saško) , ilustracija - Pomoć Videku

Jelena Bakač 6.r (voditelj Josip Mihalković,) ilustracija- Gospodin ptica

Članovi prosudbene komisije za literarne radove u sastavu Željka Horvat-Vukelja, Biserka Gašparac, Stipo Crnjak i Marija Tuksar odlučili su da među 20 nagrađenih pjesama budu i pjesme petero učenika naše škole. Nagrađeni učenici su:

Mia Šalja , učenica 1. razreda PŠ Mačkovec za pjesmu “Zima”, (voditeljica Senka Saško)

Lovro Krištofić,  učenik 1. razreda PŠ Mačkovec za pjesmu “Breg i ja”,                  (voditeljica Senka Saško)

Borna Sabolčec, učenik 3. a razreda za pjesmu  “Ljubav”, (voditeljica Jasminka Mesarić)

Mauro Janušić, učenik 3.a razreda za pjesmu “Planina”, (voditeljica Jasminka Mesarić)

Luna Jalšovec, učenica 5.c razreda  za pjesmu “Kostaji”, (voditeljica Martina Košćak)

Posebni gost  ove godine bio je književnik Božidar Prosenjak.

Hrvatski dječji festival je čarolija glazbe, plesa, likovne i literarne svečanosti  učenika osnovnih škola iz cijele Republike Hrvatske, pa su stoga nagrađeni učenici naše škole uživali  u svakom trenutku ovog jedinstvenog događaja.

Iskrene čestitke!

objavio: Lidija Matoša   datum: 4. 12. 2015.