Gošća književnica u našoj školi: Željka Horvat-Vukelja

Autor: Lidija Matoša, 10. 12. 2015.

Ove smo godine imali neobičan susret s književnicom koji nam je svima ostao u lijepom sjećanju. U ponedjeljak, 7.prosinca Željka Horvat-Vukelja posjetila je našu školu i održala susret za više razrede, iako većinom izvodi kreativne radionice i susrete namijenjene djeci nižih razreda.

Ovim susretom dokazala je da jednako dobro može motivirati i starije učenike koji su uživali u njezinim pričama. Na jedan zanimljiv i duhovit način prepričavala je legende i priče iz vlastitog života, dokazavši kako čitanjem otkrivamo nove svjetove koji nam pomažu da lakše izražavamo svoje želje, potrebe i doživljaje.

U razgovoru nakon susreta, književnica je istaknula da se voli družiti s djecom, velikom i malom, jer su vesela i iskrena, jer se vole šaliti i vole maštati.

„Dobar pisac za djecu je onaj koji zna dobro komunicirati s djecom, onaj tko ima slične snove i slične misli kao djeca“ zaključila je Željka Horvat-Vukelja.

Svojim nastupom i neposrednošću književnica je oduševila sve prisutne učenike i učitelje.

Izvor: Lidija Toth