Posjet autobusnom i željezničkom kolodvoru

Autor: MATEJA LEVAČIĆ, 16. 5. 2016.

10.5.2016. godine učenici drugih razreda naše škole posjetili su  željeznički i autobusni kolodvor. Prometnik na Željezničkom kolodvoru u Čakovcu pokazao nam je sve važnije prostorije na kolodvoru: prometni ured, blagajnu, čekaonicu, objasnio nam je što su peroni, a što kolosjek.

Vidjeli smo i spravu pomoću koje šalju signale  strojovođama vlakova kad moraju propustiti neki drugi vlak, krenuti…Na blagajni smo kupili putne karte za vožnju do Buzovca. Na razglas su javili da vlak za Buzovec stoji  na trećem kolosijeku. Sjeli smo na svoja mjesta, a kondukterka nas je pozdravila i zatražila karte na pregled. Vožnja nam se najviše dopala, ali bila je prekratka. Pješice smo došli do Autobusnog kolodvora u Čakovcu. Upoznali smo se sa voznim redom, blagajnom, odlaznim i dolaznim peronima. Primijetili smo da postoje sličnosti ali i razlike između autobusnog i željezničkog kolodvora. Na kraju smo se počastili sladoledom kako se i to priliči kad se ide u Čakovec. Mnogo toga smo naučili. Ovo svoje putovanje završili bi rečenicom SVETOG AUGUSTINA: Svijet je knjiga. Onaj tko  ne putuje pročitao je samo jednu stranu. Zato putujte ako imate priliku i pročitajte cijelu knjigu!

učenici drugih razreda OŠ Petar Zrinski Šenkovec