Lovrakovi dani kulture

Autor: MATEJA LEVAČIĆ, 25. 5. 2016.

U okviru obilježavanja Lovrakovih dana kulture OŠ Mate Lovraka Veliki Grđevac raspisala je literarno likovni natječaj na temu Kad se male ruke slože, sve se može.

Na ovogodišnji Natječaj, na kojem su sudjelovali i učenici naše škole, pristiglo je 710 učeničkih ostvaraja, od toga 457 likovnih uradaka i 253 literarna.

Svoje viđenje o tome koliko je važna sloga i što se sve može u zajedništvu poslali su učenici iz 137 osnovnih škola iz 18 županija Republike Hrvatske.

Lucija Ban, učenica 1.a razreda naše škole nagrađena je za svoj likovni ostvaraj. Njezin rad, kao i ostali najbolji likovni i literarni ostvaraji okupljeni su u zborniku Darovi djetinjstva. Svoje mjesto u zborniku našla je i pjesma Sloga koju je napisao Niko Farkaš, učenik 3.a razreda.

Lucija je priznanje primila u OŠ Mate Lovraka, a nagradu na središnjoj svečanosti u Domu kulture Veliki Grđevac.

Učenici su svojim uradcima dokazali da i u današnjici postoje primjeri gdje sloga, zajedništvo i  prijateljski dogovor mogu ostvariti nevjerojatno, nemoguće i veličanstveno. Jednako kada su se male ruke udružile u romanu i od zapuštenog mlina napravile prekrasno mjesto ili oslobodile veliki vlak od još većeg zameta snijega. Svakako posjetite Lovrakov rodni kraj!

Nagrađena učenica i njezina učiteljica Radojka Oreški provele su nezaboravan dan u Lovrakovom zavičaju uživajući na stazama Lovrakova djetinjstva.