6.c – pobjednik kviza znanja iz književnosti

Autor: MATEJA LEVAČIĆ, 20. 10. 2016.

Šestaši su s nestrpljenjem dočekali kviz znanja iz književnosti koji se u našoj školi odvija svake godine te je namijenjen učenicima šestih razreda.

Svaki razred imao je svoja tri predstavnika koji su odmjeravali snage u znanju na području književnosti i medijske kulture. Svi su natjecatelji pokazali borbeni duh i zavidno znanje. Natjecanje je bilo napeto i dinamično, postavljala su se i bonus pitanja koja su odlučivala o poretku natjecatelja.

Treće mjesto osvojili su učenici 6.b razreda (Katja Premuš, Roko Sarić, Lea Petković), drugo mjesto pripalo je učenicama 6.a razreda (Inga Grgić, Lea Sabol, Barbara Pongrac  ), a pobjednik  i osvajač prvog mjesta bio je  6.c razred sa svojim predstavnicama  (Luna Jalšovec, Rudy Novak, Vita Pintarić). Svi natjecatelji bili su zasluženo nagrađeni, a nagrade im je uručio ravnatelj Vladimir Novak.

Prosudbenu komisiju činile su učiteljice hrvatskoga jezika (Marijeta Stevanović, Valentina Miller, Tanja Jurgec).

Natjecatelji kviza imali su veliku podršku svojih prijatelja iz razreda koji su ih iz publike bodrili pljeskom i prigodnim transparentima.

U zabavnom dijelu natjecanja nastupile su  učenice Tea Rojko (6.b) i Lea Novak (8.b) koje su prisutne zabavile svojim pjevačkim točkama.

Voditelji kviza bili su Stela Horvat (6.c) i Ivan Šubić (6.c).

Cijeli kviz odvijao se pod budnim okom naše knjižničarke Lidije Tot koja je organizator samog natjecanja.

« Studeni 2017 »