U posjeti kod međimurskog župana

29. studenog 2016. god učenici trećih razreda naše škole ponovno su malo skitali sa svojim učiteljicama. Ovog smo puta otišli u posjetu kod međimurskog župana, gosp. Matije Posavca.

Posjeta je bila planirana u sklopu nastavnog programa iz prirode i društva-„Upoznaj svoju županiju“. Autobus nas je dovezao pred zgradu Županije gdje su nas svi srdačno dočekali. Udobno smo se smjestili u Vijećnicu baš kao pravi vijećnici. Gosp Branko Sušec objasnio nam je što je zapravo posao župana, što rade vijećnici i o čemu sve raspravljaju. Bilo je tu raznih pitanja za njega, kao npr.“ Kada  će naša škola dobiti novu sportsku dvoranu“? Ili „zašto imaju tri zastave u Vijećnici“?  Dolaskom župana u Vijećnici je postalo glasnije i zanimljivije. Saznali smo koješta o njegovom poslu, ali i to da Međimurje ima najmlađeg župana u Republici Hrvatskoj. Župan je i sam uočio da među učenicima sigurno ima i njegovog nasljednika. Na koga je mislio, nećemo vam otkriti?!

Iz svega viđenog i naučenog, jedno je bilo očito-sveti Nikola prvo svrati na Županiju. Tamo nam je, naime, ostavio brdo čokolada i slatkiša.

Hvala županu i njegovim suradnicima na gostoprimstvu, ali hvala i svetom Nikoli.

objavio: MATEJA LEVAČIĆ   datum: 6. 12. 2016.

« Srpanj 2017 »

Portali