Na Dječjem odjelu Županijske bolnice u Čakovcu

Autor: MATEJA LEVAČIĆ, 10. 12. 2016.

U ove predbožićne dane zasigurno  nikako ne želite završiti u bolnici. Kako bolest ne pita za vrijeme, mjesto ili dob, često se upravo to dogodi.

Sa željom da malim bolesnicima bude što ugodnije na Dječjem odjelu Županijske bolnice u Čakovcu, stupili smo u kontakt s glavnom sestrom Odjela.

Saznali smo što im je potrebno i krenuli u akciju prikupljanja. Tako su učenici 3.a i 3.b sa svojim roditeljima i učiteljicama  Ladislavom Šestak-Horvat i Gordanom Magdalenić, te  uz podršku ravnatelja škole „Petar Zrinski“ Šenkovec,  gosp Vladimirom Novakom, sakupili podosta jastučnica, pidžama, knjiga, bojica i ostalog likovnog materijala.

U četvrtak, 8. prosinca, božićne smo poklone odvezli na Dječji odjel.

Tamo su nas ljubazno dočekali voditelj odjela dr. med.,spec. pedijatar gosp Dejan Balažin i glavna sestra Odjela gđa Dijana Farkaš. U ugodnom razgovoru s njima i ostalim djelatnicima Odjela, izrazili smo svoju zahvalu za njihov požrtvovan rad i ljubaznost jer je,vjerojatno,mnogo od nas trebalo njihovu pomoć. Oni pak su od srca zahvalili na donaciji svima i čestitali Božić -učenicima i roditeljima 3.a i 3.b razreda, kao i cijeloj školi.

Ispunjeni srećom i osjećajem da smo učinili nešto lijepo i korisno, prisjetili smo se riječi koje su ispisane na novom kalendaru Udruge Down:

„Ondje gdje zdrav prilazi bolesnom,

jak slabom, moćan nemoćnom,

ondje nastaje bolji i pravedniji svijet.“

U godini koja dolazi svima želimo pune vreće zdravlja i veselja!

Učenici 3.a i 3. b razreda sa učiteljicama i roditeljima

« Studeni 2017 »